Drugie życie rzeczy - stoły i stoliki
Drugie życie rzeczy - stoły i stoliki

 

Skąd się biorą pomysły na tak oryginalne stoły?

Często zadawane pytania o nasze pomysły i realizacje w przypadku stołów dotyczą tego, co jest pierwsze - pomysł na blat czy na nogi? Co jako pierwsze woła i skąd się bierze?

Otóż kolejność jest przypadkowa i raczej nieprzewidywalna, bo czasem jest to kawałek żelastwa znaleziony gdzieś na złomie, albo w szopie, a czasem kawał starego drewna. Jeśli jest to mały kawałek, to aż się prosi, żeby stać się stolikiem kawowym. Jeśli duża, solidna belka - wyzwanie jest większe i dużo bardziej wymagające, ale rezultat nieporównywalnie bardziej efektowny.

Czasem struktura drewna i jego ubytki są tak charakterystyczne, że wystarczy nadać odpowiedni kształt, wybrać, która strona będzie na górze, a która na dole, co nie zawsze jest oczywiste i często stanowi temat do dłuższych dyskusji.

Czasem drewno wręcz nie daje wyboru i trafia pod obstrzał ognia, a opalone metodą shou sugi ban nabiera niezwykle szykownego wyglądu.

 

Oryginalny stół z opalanego drewna

 

Oryginalne stoły to łamanie schematów

Kiedyś pewien pień poniewierał się przez lata na składzie drewna przerzucany to tu to tam. Kiedy się nim zainteresowałem usłyszałem tylko: "Panie to się nie nadaje nawet na spody do trumien..." Pomyślałem - do trumien może nie, ale stoliki będą niepowtarzalne. Ktoś pozbył się kłopotu, a w naszej pracowni szybko pojawił się pomysł na kolejne egzemplarze.

Czasem do tego, aby powstał oryginalny stolik wystarczy po prostu nietuzinkowe połączenie, np. zimnej stali i ciepłego drewna, czy starej belki ze stodoły z podstawą maszyny do szycia.

 

Stół z połączenia drewna i metalu

 

Jeśli nie online, to gdzie?

Zdjęcia zrealizowanych projektów drewnianych stołów pokazujemy na naszym fejsbukowym i instagramowym profilu, ale w sklepie online nigdy się nie pojawią ze względu na swój rozmiar i ciężar.

Więc pokazujemy te zdjęcia… dużo zdjęć, ale żadne nie oddają prawdziwego uroku tych oryginalnych mebli. Dlatego do obejrzenia drewnianych stołów i stolików zapraszamy do naszego Showroomu na wsi (najlepiej po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się).

Co jakiś czas ogłaszamy w social mediach tzw. dni otwarte - zwykle są to wybrane godziny w sobotę lub w niedzielę.

 

Showroom na wsi

 

W kolejnym wpisie przedstawimy inne większe projekty wykn.o, które również można obejrzeć przy okazji wizyty w #showroomnawsi, a których nie znajdziecie w naszym sklepie online, m.in. duże drewniane misy, drewniane rzeźby, eco biżuteriaduże świeczniki i oryginalne lampy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl