Drugie życie rzeczy - stoły i stoliki
Drugie życie rzeczy - stoły i stoliki

Często zadawane pytania o nasze pomysły i realizacje w przypadku stołów dotyczą tego, co jest pierwsze - pomysł na blat czy na nogi? Co jako pierwsze woła i skąd się bierze?

Otóż kolejność jest przypadkowa i raczej nieprzewidywalna, bo czasem jest to kawałek żelastwa znaleziony gdzieś na złomie, albo w szopie, a czasem kawał starego drewna. Jeśli jest to mały kawałek, to aż się prosi, żeby stać się stolikiem kawowym. Jeśli duża, solidna belka - wyzwanie jest większe i dużo bardziej wymagające, ale rezultat nieporównywalnie bardziej efektowny.

czytaj całość »
wykn.o - nasza historia
Wykno - nasza historia

Początek marki wykn.o sięga momentu, kiedy to kupiliśmy stare gospodarstwo, skrywające w sobie mnóstwo starych rzeczy codziennego użytku. Pod wielkim, ponad stuletnim dębem, stał drewniany dom i drewniana stodoła. Całość zauroczyła nas swoim niezwykłym, starym klimatem. W wiekowych przedmiotach codziennego użytku zobaczyliśmy rzeczy, którym za pomocą upcyclingu można było nadać drugie życie, a przede wszystkim dostrzec ich piękno zgodnie z filozofią wabi-sabi. Inspirujemy się naturą, a życie z nią w harmonii i zasada zero-waste są dla nas priorytetem.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl