wykn.o - nasza historia
Wykno - nasza historia

Początek marki wykn.o sięga momentu, kiedy to kupiliśmy stare gospodarstwo, skrywające w sobie mnóstwo starych rzeczy codziennego użytku. Pod wielkim, ponad stuletnim dębem, stał drewniany dom i drewniana stodoła. Całość zauroczyła nas swoim niezwykłym, starym klimatem. W wiekowych przedmiotach codziennego użytku zobaczyliśmy rzeczy, którym za pomocą upcyclingu można było nadać drugie życie, a przede wszystkim dostrzec ich piękno zgodnie z filozofią wabi-sabi. Inspirujemy się naturą, a życie z nią w harmonii i zasada zero-waste są dla nas priorytetem.

 

Misy z drewna

Wśród naszych produktów można dostrzec misy drewniane, zarówno w naturalnych barwach, z pięknymi wzorami stworzonymi przez naturę, ale także takie, które cechują się głęboką, czarną barwą. Wykańczane są one tradycyjną, japońską metodą shou sugi ban, która polega na tym, że drewno w końcowej fazie obróbki poddawane jest opalaniu, które nadaje mu czarny kolor, jednocześnie podkreślając niezwykłe słoje, pęknięcia i zniekształcenia drewna. Cenimy sobie unikalność i filozofię wabi-sabi, czyli odkrywanie piękna w naturze, w jej przemijaniu, naturalnych ubytkach. Opalanie produktów uwypukla naturalne niedoskonałości drewna, dlatego metoda shou sugi ban jest niewątpliwie naszą ulubioną.

Misy drewniane wykn.o

 

Unikatowa biżuteria

W naszym gospodarstwie wciąż znajdujemy rzucające się w oko stare przedmioty, takie jak wiekowe sztućce, czy ręcznie kute stare gwoździe…

Z każdym nowym znaleziskiem, nasuwa się nowy pomysł na nadanie drugiego życia takim rzeczom. W starym, ręcznie robionym widelcu, zauważyliśmy unikalną zawieszkę, a po odpowiedniej obróbce ręcznie kutego gwoździa, powstał wisiorek, z jego własną historią.

Tak właśnie w wykn.o powstaje biżuteria ekologiczna.

Drewniana zawieszka wykn.o

 

Świeczniki z drewna

Wykn.o to również drewniane świeczniki. W naszej pracowni harmonia z naturą jest zawsze stawiana na pierwszym miejscu, a w związku z tym nie marnujemy żadnych rzeczy przy tworzeniu nowych. Baza świecznika wykonywana jest z różnych gatunków drewna. Osłonki na same świece, które uchronią drewnianą część świecznika, przed gorącym, roztopionym woskiem są wykorzystywane ponownie, bowiem są to szkła ze zużytych świec. Takim działaniem wspieramy ekologię i dokładamy swoją cegiełkę do upcyclingu.

Świeczniki z drewna wykn.o

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl